Warsztaty i działania kulturalne

Serdecznie zapraszamy do udziału w jednym z wielu programów kulturalnych (przykładowe tematy):

1. Polska w pigułce (wykład, 90 min.)

2. Dlaczego Wrocław jest miastem krasnoludków (wykład, 90 min)

3. Jak zrobić najlepsze pierogi (warsztat kulinarny, 120 min)

4. Jak smakuje domowy makowiec (warsztat kulinarny, 120 min)

5. Polskie tradycje świąteczne (wykład i warsztaty, 120 min)

6. Polskie tradycje weselne (wykład i warsztaty, 120 min)

7. Symbole i tradycje wielkanocne (wykład i warsztat malowania jaj wielkanocnych, 120 min)

8. Andrzejki (warsztaty, 90 min)

9. Tradycje karnawałowe w Polsce - jak tańczymy poloneza (90 min)

10. Tradycje nocy świętojańskiej (wykład i warsztat, 90 min

11. Dzień Wszystkich Świętych w Polsce (wykład, 90 min)

12. Konstytucja 3 Maja (lekcja historii, 90 min)

13. Polska fonetyka dla początkujących (warsztaty, 90 min)

InPolish Café

Klub Konwersacyjny InPolish-Café to comiesięczne spotkania z językiem polskim. Lektorzy i studenci uczący się języka polskiego oraz ich goście spotykają się na konwersacje, połączone z zabawami językowymi oraz nauką polskich tradycji i zwyczajów. Jest to niepowtarzalna okazja, by podzielić się doświadczeniami związanymi z nauką języka polskiego, rozwiać
językowe wątpliwości pod okiem doświadczonego nauczyciela, poznać się oraz ciekawie spędzić wieczór lub popołudnie. Spotkania odbywają się w zaprzyjaźnionych księgarniach językowych lub w innych ciekawych miejscach Wrocławia, w zależności od pory roku.

Jesienią i zimą często spotykamy się na wieczorach filmowych. Szkoła organizuje również grupowe wyjścia do opery, teatru, filharmonii lub do muzeów. Jeśli chcą Państwo być powiadamiani o comiesięcznych spotkaniach, prosimy wypełnić formularz kontaktowy.

Wydarzenia we Wrocławiu

Jeśli chciałbyś/chciałabyś uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych i potrzebują Państwo pewnego wprowadzenia lub poznania kontekstów kulturowych, nasi wykwalifikowani nauczyciele chętnie Państwu pomogą.

Wrocław jest miastem festiwali. Na oficjalnej stronie Wrocławia znajdziesz ciekawe wydarzenia:

• Twitter Social Icon

Grunwaldzka 84/9